Gino paradise Bešeňová

Aquapark Thermal Park Bešenová je celoslovensky známy aquapark s celoročnou prevádzkou. Poskytuje miesto pre oddych aj zábavu. Liečivá minerálna voda s teplotou viac ako 60 °C vyviera z hĺbky 1987 metrov. Svojím zložením blahodarne pôsobí predovšetkým na pohybové a dýchacie ústroje, prispieva k odstraňovaniu urologických problémov a poďakuje sa jej aj Vaša pokožka. Vďaka tomu Aquapark Thermal Park Bešenová ponúka nielen oddych, ale aj možnosť liečenia. 

V aquaparku Thermal Park Bešenová sú vnútorné a vonkajšie bazény s geotermálnou vodou od 24 -39 °C vhodné pre všetky vekové kategórie. K dispozícii je 8 vonkajších bazénov (2 plavecké, 5 oddychové a 1 neplavecký tobogánový bazén), a 3 vnútorné bazény (veľký plavecký, relaxačný bazén s masážnymi tryskami a detský bazén).

Pre relax slúži Vitálny svet, ktorý ponúka široký výber relaxačných procedúr, ako sú inhalácie, rímske kúpele, sauny, či rašelinové zábaly. Od Horárne Dobák sa nachádza vo vzdialenosti 15 km.

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry.

Súčasťou areálu je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku, jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Keltský saunový svet, jedinečný komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr, Wellness paradise a kongresové centrum.

Skvelú zábavu zaručuje 30 tobogánových dráh (9 celoročných) a vodných šmýkačiek. K dispozícii je množstvo športovísk, adrenalínových atrakcií a samozrejme nezabúda sa ani na najmenších.

Na návštevníkov Aquaparku Tatralandia čaká 14 bazénov - z toho 9 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody 24-39 °C, s množstvom vodných atrakcií: plavecké dráhy, vodná lezecká stena, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal, detské šmýkačky... 

Letné termálne kúpele Liptovský Ján

Na južnom okraji obce Liptovský Ján sa na travertínových návršiach nachádza žriedelná oblasť termálnych a minerálnych prameňov. Liptovský Ján je vstupnou bránou do Jánskej doliny, bohatej na prírodné krásy, jaskyne, flóru, faunu, termálne vody a minerálne pramene. Zároveň je známym rekreačným a turistickým miestom vhodným na zimné a letné rekreačné pobyty.

Kúpele Liptovský Ján sa pýšili aj pešími zónami. Východnú stranu areálu pretínali chodníky s odpočívadlami, odkiaľ boli pekné vyhliadky na celý stredný Liptov. Pešie zóny boli určené všetkým vekovým kategóriám na poldňové prechádzky i celodenné túry. Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľov boli parky.

V roku 1963 navŕtali v dedinke Liptovský Ján nový prameň v hĺbke 95 m s teplotou 29,4 °C. Povyše neho vybudovali pramenný dom Rudolf a jeho vodu a vodu z ďalších blízkych vrtov používajú na plnenie bazénov, ktoré sú pri rekreačnom zariadení Máj.
"Zdravá voda z Mája" Termálna voda vo vonkajších a vnútorných bazénoch hotela SOREA Máj pochádza priamo z termálneho prameňa Rudolf. Teplota vody je 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok.

  • plavecký bazén (50 m dlhý, 18 m široký, hĺbka vody od 80 do 180 cm, teplota vody od 26 °C do 28 °C)
  • detský bazén
  • relaxačný – kľudový bazén
  • bazén s fontánkou

Letné termálne kúpalisko TERMAL RAJ ukončilo svoju letnú prevádzku dňa 3.9.2013.
Bližšie informácie o možnosti kúpania v termálnom bazéne - priamo na recepcii hotela SOREA MÁJ: +421/44/520 81 00.